HaberlerİranOrtadoğu

Fitneciler İslam düşmanlarının bayrağı altında toplanıyor

İran içişleri bakanı Mustafa Muhammed Neccar, fitnecilerin tüm elemanları ile birlikte İngiltere, Amerika ve Siyonist rejimin bayrağı altında toplandığını belirtti.

Gazetecilere konuşan içişleri bakanı Neccar, düşmanın İslami nizamın temel direkleri olan İslam, halk ve rehberi hedef aldığını belirterek son kargaşalarda münafıklar terör örgütü, saltanat yanlıları, muhalifler ve son 30 yılda İran İslam cumhuriyetine karşı kin besleyenlerin ayak izlerinin açıkça görüldüğünü vurguladı.

Fitnecilerin tamamen organize bir şekilde ve ecnebilerin yönlendirmeleri ve münafıkları ve saltanat yanlılarının oyunculuğu ile arenaya çıktığını kaydeden Neccar, şimdiye kadar bazı münafıkların tutuklandığını ve yargı kurumunun fitnecileri yakın bir zamanda yargılamaya başlayacağını belirtti.

Ecnebi medyanın İran haberlerini tahrif etme çabalarına da değinen Neccar, düşmanın fitnecilere mali, istihbarat ve medya desteği sağlayarak ülke içinde oluşan ortamdan yararlanmaya çalıştığını, tüm bunların organize bir şekilde yürütüldüğünü ve İran milletinin de bu sürecin bilincinde olduğunu vurguladı.
Neccar ayrıca geçen Çarşamba günü Tahran ve diğer kentlerde gerçekleşen milyonluk yürüyüşlere temas ederek İslami İran halkının kendiliğinden gelişen bu yürüyüşlere katılarak ecnebilerin direktif ve talimatı doğrultusunda Aşura günü kargaşa çıkaranları kınadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (72) içerik yüklenmiştir.