FilistinHaberlerOrtadoğu

Fitneye sevinmek Ramallah’ın durumunu gösteriyor

Rafah’ta meydana gelen tatsız olaylar karşısında Ramallah’ta büyük sevinç duyanları şiddetle kınayan Siyonist zindanlarında esir bulunan Hamas liderlerinden Re’fet Nasif, güven ve huzuru sağlamak için Filistin hükümetinin Gazze’de uyguladığı tedbirleri sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

Hamas’ın siyasi liderlerinden Nasif, bulunduğu en-Nakab hapishanesinden dışarıya bir mesaj sızdırdı. Nasif, mesajında şunları ifade etti: “Gazze’nin yaraları karşısında sevinçten göbek atan Ramallah takımıyla, kendisine bağlı televizyonun yorumları ve İcra Komitesi üyelerinin açıklamaları bu güruhun Filistin halkıyla Filistin davasına yönelik kinlerini, öfkelerini ve gizli niyetlerini yansıtıyor.”

Nasif açıklamasında ayrıca, bu güruhun ortaya koyduğu tavır ve tutumların enaniyetlerinden, şahsi çıkarlarından ve efendilerini hoşnut etme duygusundan kaynaklandığını belirtti.

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin olaylar karşısında ortaya koyduğu kararlı tavra da değinen Nasif, hükümetin Rafah’taki gruba yönelik sergilediği tavrı sonuna kadar desteklediklerini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.