FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

FKHC/GK: Filistin mülteci kamplarının hedef alınması MOSSAD’ın işidir

Filistin Kurtuluş Halk Cephesi/Genel Komutanlık (FKHC/GK); Suriye’deki silahlı terör gruplarının Filistinli mülteci kamplarını hedef almalarının Siyonist MOSSAD örgütünün Suriye’deki krizde parmağı olduğunun somut kanıtı olduğunu ifade etti.

FKHC/GK bugün yayınladığı ve bir nüshası SANA’ya ulaşan beyanda Suriye’ye karşı düzenlenen komplo çerçevesinde yaşanan olayların başladığı günden beri komplocuların Filistinlileri krizin merkezine taşımaya çabaladıklarını belirterek çarpıtma ve yalan haber olarak somutlanan bu çabaların başarısız olmasının ardından provokasyona başvurduklarını bu yöntemin de başarısız olmasından sonra katletme eylemlerine başladıklarını beyan etti.

Sivil Filistinlilerin ve Filistin Kurtuluş Ordusu mensuplarının kaçırma ve katletme eylemlerinde hedef alınmasının sadece Siyonist MOSAD örgütüyle işbirliği anlamına gelmediğini, Filistinlilerin kutsal hakları olan anavatana dönüş hakkını koruma mücadelelerinden uzaklaştırılması çabası olarak da nitelendirilebileceğini belirten FKHC/GK; teröristlerin Suriye’deki Filistinli mülteci kamplarına saldırıları sonucu onlarca Filistinlinin yaralandığını ve şehit düştüğünü kaydetti.

Suriye’ye komplo uygulayan dış güçlerin, Filistinlileri kaçırma ve katletme ve bütün bunları Suriye yönetimi yapıyormuş gibi bir tablo yaratma aracılığıyla Suriye’ye karşı Filistin kartını kullanmaya çalışmalarının bu komplonun arkasında duran güçlerin kanlı planlarının küçük bir yansıması olduğunu ifade etti.

FKHC/GK; Filistin halkının vefalı tutumunu sürdürerek komplo ve saldırılar karşısında Suriye’nin yanında duracağını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.