FilistinHaberlerOrtadoğu

FKÖ düşmanla müzakerelere başlamayı kabul etti

Amerika’nın Siyonist işgal rejimiyle Abbas yönetimi arasında doğrudan müzakerelerin başlamasını talep etmesinden kısa bir süre sonra Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Amerika’nın bu çağrısına olumlu cevap verdiğini duyurarak doğrudan müzakerelere başlayacağını ilan etti.

Fetih hariç Şam’da toplanan Filistin direniş grupları düşmanla her türlü görüşmeyi reddettiklerini duyurmuştu.

FKÖ Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Yasir Abdirabbih yaptığı açıklamada, örgütün işgal rejimiyle görüşmelerin Eylül ayının başında doğrudan yapılmasıyla ilgili olarak Amerika’nın yaptığı çağrıyı kabul ettiğini söyledi.

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinde FKÖ Yürütme Kurulu’nun yaptığı toplantının ardından yaptığı açıklamada Abdirabbih şöyle dedi: “Ortadoğu Dörtlüsü’nün açıklaması ve Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın çağrısından sonra Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu işgal devletiyle doğrudan görüşmelere başlamayı kabul etmiştir”.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’tan sonra İslamî Cihad Hareketi de Fetih yönetimiyle işgal rejimi arasında doğrudan müzakerelere başlama kararını reddettiğini belirterek, Fetih yönetiminin Amerika’nın ve Siyonistlerin iradesine teslim olmasını şiddetle kınadığını ifade etti.

Dün (20 Ağustos Cuma) yayınladığı açıklamada İslamî Cihad şöyle dedi: “FKÖ Yürütme Kurulu’nun yaptığı toplantı, Amerika’nın talebi üzerine gerçekleşti. Dolayısıyla bu toplantı ve toplantıda alınan karar şekilseldir. Bu toplantı ulusal olmadığı gibi halkın talebi üzerine de meydana gelmemiştir. Toplantı ve toplantıda alınan karar örgütün işgalcilerin iradesine boyun eğdiğini açıkça gösteriyor”.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.