FotoğraflarHaberlerOrtadoğuSuriye

Foto – 16 yaşındaki Ehl-i Beyt dostu gencin kafasını hunharca kestiler

Sosyal paylaşım siteleri dün gece başı kesilmiş 16 yaşındaki Şii bir çocuğun fotoğraflarını yayınladı. Fotoğrafta Selefi katillerden biri kesik başla bir hatıra fotoğrafı çektiriyor. Başı kesilerek şehit edilen Şii çocuğun anlında “Rukayye Bintü’l Hüseyin” (Hüseyin’in Kızı Rukayye) yazılı bir bandaj bulunmaktaydı. Çocuğun tek suçu Şii olmaktı. Çocuğun tek suçu Hüseyin taraftarı olmak, Yezit düşmanı olmaktı. Çocuğun tek suçu vatanlarını işgal eden, kadınlarına tecavüz eden, ülkelerini viraneye çeviren hainlere destek vermemekti. Çocuğun tek suçu Peygamber evlatları için matem tutmak, katillerini lanetlemekti. Çocuğun tek suçu…

genc-kafakesme

Peygamber evlatları için yas ve matem ayı olan Muharrem ayından tam on gün geçti. Dünyanın her yerinde Peygamber sevdalıları tarafından Peygamber ailesi için merasimler düzenlenmekte, ağıtlar yakılmakta ve gözyaşları dökülmekte. Öz Muhammedi İslam’ın temsilcileri olan Şialar, her yeri karalara boyamış, gözyaşı meclisleri tertipleyerek Hüseyni kıyamı dünyaya tanıtıyorlar. Ancak İmam Hüseyin ve çocuklarının başını kesenler, kardeş ve bacılarının çocuklarının başını kesenler, kadın ve kızlarını esir edenlerin uzantıları ve taraftarları olan Selefiler de boş durmuyor. Eli kanlı katiller, Kerbela, Necef, Bağdat, Pakistan, Suriye’de matem meclislerini basmakta, bombalamakta, ele geçirebildiklerinin başlarını kesmekteler. Muaviye, Yezit taraftarı olan Selefiler dün Suriye’de İmam Hüseyin’e ağıt yakıyor gerekçesi ile daha çocuk olan 16 yaşındaki Şii bir çocuğun başını keserek Yezit taraftarı olduklarını bir kez daha ortaya koydular.

Suriyeli teröristler Suriye ordusundan aldıkları ağır yenilgilerden ve büyük kayıplarının ardından her zamanki gibi yine masum insanlara saldırmakta ve sivilleri katletmekteler. Bu şekilde takipçilerine moral vermeye çalışan selefi katiller, çoluk çocuk demeden muhalif gördükleri herkesi öldürmekteler.

Sosyal paylaşım siteleri dün gece başı kesilmiş 16 yaşındaki Şii bir çocuğun fotoğraflarını yayınladı. Fotoğrafta Selefi katillerden biri kesik başla bir hatıra fotoğrafı çektiriyor. Başı kesilerek şehit edilen Şii çocuğun anlında “Rukayye Bintü’l Hüseyin” (Hüseyin’in Kızı Rukayye) yazılı bir bandaj bulunmaktaydı.

Bu katiller çetesine kimlerin destek verdiklerinin, kimler tarafından himaye edildiklerinin bilinmesi açısından bu tür haberlerin bilinmesi gerekiyor. Kimlerin Yezit taraftarı, kimlerin İmam Hüseyin taraftarı olduğunu ortaya koymak için bu tür haberlerin bilinmesi gereklidir. Kimlerin mazlum Suriye halkının yanında olduğu, kimlerin selefi katillere “mücahit”, “direnişçi” diyerek pohpohladığı bilinsin diye bu tür haberlerin verilmesinin zaruri olduğunu düşünüyoruz. İnsanları aldatan, hakla batılı ters yüz eden kaynakların gerçek yüzleri bilinsin diye bu tür haberlerin verilmesi gereklidir. Kimlerin Öz Muhammedî İslam taraftarı, kimlerin Yezit ve Emevilerin takipçisi olduğu ortaya çıksın diye bu tür haberler bilinmelidir…

Suriyeli teröristlerin sivil halkı hedef alan insani değerleri ayaklar altına alan, şeref ve haysiyetten yoksun bu cinayetleri yine şaşırtıcı bir şekilde kendileri tarafından dünya kamuoyuna duyurulmaktadır.

Üç yıla yakındır binlerce masum halkı en ağır işkencelerle katleden, başlarını gövdelerinden ayıran bu tür sahneler açık bir şekilde şu gerçeği ortaya koymaktadır ki Suriye halkına ve devletine karşı savaşanlar insan postuna bürünmüş aşağılık hayvanlardır. Ve tek amaçları Suriye halkını katletmek ve ülkeyi yağmalayarak İsrail ve batılı emperyalistlere hizmet etmektir.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (19) içerik yüklenmiştir.