FotoğraflarHaberlerKafkasya

Foto – Gürcistan’ın Marneuli kentinde bir araya gelen müslümanlar çirkin filmi protesto etti

Peygamber Efendimize hakaret içeren film nedeniyle dünyanın bir çok yerinde protesto gösterileri düzenleniyor. Gürcistan Marneuli’de bir araya gelen Müslümanlar, filmi protesto etti.

Marneuli İmam Ali mescidinde, Tiflis, Rustavi, Marneuli, Bolnisi və Qardabani’den Müslümanlar, Peygamber Efendimize yapılan hakareti protesto etti.

İmam Ali Mescidi’nde yapılan protesto, Cami İmamı Ş. Hacı Hacıyev’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra İmam Rıza Camii İmamı Hacı Kurban Murğuzov, Amerika’da çekilen filmi telin ederek, “Bu film ve Kuran yakma gibi eylemleri protesto ediyoruz. Bu tür eylemler, insanlığın zararınadır.” dedi.

İmam Ali Camii’nde bir araya gelen Müslümanlar, “Ümmetiz, biriz, hakareti kabul etmeyiz!, Canlar sana feda Ya Rasulellah!” sloganları atarak, Peygamber Efendimize yapılan saygısızlığı sert bir dille kınadılar.

Hacıyev, bu tür filmlerin yapımı ve Kuran-ı Kerim’i yakma gibi eylemlerin, Müslümanlarla diğer dinlerin arasında kavga çıkaramayacağını, bu tür olayların provakasyon amacıyla yapıldığını söyledi.

Müslümanların, diğer dinlere saygı gösterdiğini ve bütün Peygamberlere inandığını söyleyen Hacıyev, bu filmin yapımcılarının kanuni bir şekilde cezalandırılmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Haziran 2021 (10) içerik yüklenmiştir.