FotoğraflarHaberlerİmam Ali HamaneyİranOrtadoğu

Foto – İmam Ali Hamaney, Kur’an-ı Kerim hocaları, hafızlar ve karîleri kabul etti

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “Batı medeniyetinin tarih boyunca nereye ayak basmışsa orada, zulüm, katliam, fesad ve insanları sömürmekten başka bir sonuç getirmemiştir” diye hatırlattı.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney İran’ın başkenti Tahran’da, Kur’an-ı Kerim hocaları, hafızlar ve karîlerden oluşan bir gruba hitaben yaptığı konuşmasında, İran İslam cumhuriyetinin, Kur’an-ı Kerime ve ilahi hidayete dayalı manevi değerleri dayalı bir medeniyet kurma hedefinde olduğunu hatırlatarak, “kapitalist temellere dayalı batı medeniyeti, insanları sömürme ve ahlak ve maneviyattan uzak bir anlayış üzerine kuruludur. Batı medeniyetinin insan hakları, ahlak konusundaki yalanlarına açık örneği, Myanmar’da binlerce insanın katliam edilmesi karşısında suskun kalmasıdır” diye konuştu.

Batı medeniyetinin tarih boyunca nereye ayak basmışsa orada, zulüm, katliam, fesad ve insanları sömürmekten başka bir sonuç getirmemiştir hatırlatmasında bulunan İmam Ali Hamaney, izzet, şahsiyet, refah, maddi ve manevi kalkınmışlık, güzel ahlak, düşmanlara karşı zafer kazanma ancak, Kur’an-ı Kerim öğretileriyle amel etmekle elde edilir ifadesini kullandı.

İmam Ali Hamaney, Müslüman halkların uyanışlarına işaretle de, “Müslümanlar, kültür ve medeniyetlerini, ilahi, ahlaki ve manevi değerler esası üzerine oturturlarsa, insanlar barış, huzur ve saadet medeniyetine ulaşacaktır” diye konuştu.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran’da Kur’an-ı Kerimi düşünerek ve aklederek okumanın faydalarına temasla da, Kur’an-ı Kerimin aydınlatıcı emirleri sevgi ve muhabbete dayalıdır ve yüce bir İslam toplumunun oluşmasını hedefler” ifadesini kullandı.

Rahmet, bereket ve vahiy ay’ı mübarek Ramazan’ın ilk günü olması münasebetiyle, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in de katıldığı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Kur’an ziyafeti yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.