FotoğraflarHaberlerOrtadoğuSuriye

Foto – Suriye’de gelişmiş dinleme ve parazit cihazlarıyla donatılmış zırhlı araç ele geçirildi

Suriye’nin Homs iline tabi Ksayr Kentinde teröristlerin ve arkalarındaki dış güçlerin hayallerini çökerten kahraman silahlı kuvvetler bugün başarılı operasyonları sırasında gelişmiş dinleme ve parazit cihazlarıyla donatılmış İsrailli Jeep tipi zırhlı bir araç yakaladı.

Enformasyon Bakanlığından bir kaynak; Ksayr’da ele geçirilen İsrailli zırhlı aracın; İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırılarında öne koyduğu asılsız bahaneleri çürütmesiyle birlikte Suriye’deki olaylara askeri ve istihbarat açıdan ne kadar bulaştığını net olarak ortaya koyduğunun altını çizdi.

Kaynak; İsrail’in ‘özgür ordu’ adı altındaki terör çetelerine sağladığı askeri desteğin bir ortak operasyon odası aracılığı ile İsrail, Katar ve Türkiye’nin Suriye ve halkına yönelik düşmanlığa ne kadar bulaştıklarının bir kanıtı olduğunu ifade etti.

Bunların İsrail’in uluslararası organize terör politikasını izlediğinin kesin kanıtı olduğuna dikkat çeken kaynak; dünyanın bu teröre karşı hareket etmesi gereğinin altını çizdi.

Kaynak; dinleme ve parazit cihazlarıyla donatılmış İsrailli aracın Suriye’nin Ksayr Kentinde yakalanmasının Nusra Cephesi, özgür ordu ve daha başka adlandırmalar altında Suriye’de bulunan terör gruplarının bir heykeli olduğunu ve tümünün İsrail, Katar ve Türkiye’nin komutasında hareket ettiğini ifade etti.

kuseyr-jip-6

kuseyr-jip-5

kuseyr-jip-4

kuseyr-jip-3

kuseyr-jip-2

kuseyr-jip-1

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.