HaberlerOrtadoğuSuriye

Foto – Suriye’nin Resten bölgesinde büyük bir operasyon yapıldı

Suriye güvenlik birimleri Homs iline bağlı Resten bölgesinde silahlı terör gruplarını kovalama ve yakalama amacıyla Perşembe günü nitelikli bir operasyonda bulundu.

Operasyonda 16 terörist öldürülürken onlarca terörist yakalandı. Aynı zamanda aralarında İsrail yapımı silahların bulunduğu büyük miktarlarda ve muhtelif türlerde silah ve cephanelik, mayınlar ve havan topları ele geçirildi.

SANA’ya konuşan Homs ilinden yetkili bir kaynak; ele geçirilen silah ve cephane arasında havan topları, RPG roketatarları ve roketleri, gelişmiş dürbünlü silahlar, makineli tüfekler, bol miktarda TNT, bir kısmı İsrail yapımı olan çok sayıda el bombaları ve muhtelif türlerde silahlar için yine oldukça büyük miktarlarda mühimmat bulunduğunu açıkladı.

Kaynak; bunlara ek olarak eli kanlı terör gruplarının ordu ve silahlı kuvvetleri itham etmek için uygulayıp görüntüledikleri çirkef eylemlerinde kullanılan askeri üniformaların da bulunduğunu ekledi.

Operasyonlarda ayrıca 50’den fazla çalıntı kimlik kartlarının ele geçirildiğini söyleyen kaynak; teröristlerin bu kimlik kartlarını kendilerini gizlemek ve güvenlik birimlerini yanlış yönlendirmede kullandıklarına dikkat çekti.

Kaynak; silahlı terör gruplarının masum sivil vatandaşlara ve asayiş güçlerine bulunduğu saldırılarda kullandıkları sahte plakalı 10 araca da el konulduğunu söyledi.

Operasyonlarda bunların yanı sıra; terör gruplarının vahşi eylemlerini ve dezenformasyon yayın yapan medya kanallarıyla bağlantılarında kullandıkları modern teknolojiye sahip iletişim cihazları ve uydu yayın cihazları yakalandı.Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.