EyyamullahFotoğraflarHaberlerİranOrtadoğu

Foto – Tebes Zaferi’nin 32.yıldönümü mübarek olsun

25 Nisan 1980 tarihinde İran’a saldırı planı düzenleyen ancak Tebes çölünde ilahi gazaba uğrayarak yok olup giden saldırgan Amerika ordusunun Tebes’te aldığı fiyasko yenilginin bu yılki yıl dönümünde Büyük Peygamber(saa) 5 askeri tatbikatının yapılması güzel bir tevafuk olarak İslam ümmetini sevindirdi.

Fil Suresi’nin asrımıza yansıyan ayinesi olan Tebes Zaferi, Asrımızın Kur’ani Fecri İslam İnkîlabı’nın aldığı İlahi Yardım’ın belgesidir.

Aynen Ebrehe ordusu misali bir gurur ve kibir ile, özel yetiştirilmiş komandolar ve en gelişmiş teçhizatlarla yapılan operasyonun fiyasko ile sonuçlanması Asrın Küfür önderi Büyük Şeytan Amerika’yı afallatmış, İslam İnkîlabına karşı benzeri bir askeri operasyonu bir daha aklından dahi geçirememiştir.

Tebes çölünde meydana gelen kum fırtınası küfür ordusu için büyük bir bozgun olurken, İslam İnkîlabı ve İnkîlaba gönül vermiş milyonlar için bir sevinç abidesi olmuştur.

Bir kez daha bu ilahi zaferin Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi İmam Ali Hamaney ve tüm dünya müslümanları ve mustazafları için kutlu olmasını dilerken sözlerimizi Fil Suresi ile bitiriyoruz;

Rahman ve Rahîm Allah Adıyla. Fil ashâbına Rabbin ne yaptı, neler etti, görmedin mi? Düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Ve onlara, çeşitli yerlerden bölük-bölük, birbiri ardınca kuşlar göndermedi mi? Onları, balçıktan taşlarla taşladılar. Onlar da içi boş ekin saplarına, kırılıp ezilmiş samanlara döndüler.

Zaferin Fotoğrafları:

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.