FotoğraflarHaberlerOrtadoğuYemen

Foto – Yemen’deki tekfirci teröristler kadın kılığında kaçarken yakalandı

Yemen’deki tekfirci teröristler kadın kılığında kaçarken yakalandı. Yemen halk direniş cephesi Ensarullah hareketi, kadın kılığına girerek Sana’da katliam yapmak için şehre girmek isteyen bir grup teröristi tutukladı.

Ensarullah direniş hareketine bağlı güvenlik kaynakları Yemen’in doğusundaki Marib şehrinde Sana’ya sızmak isteyen bir grup teröristin tutuklandığı haberini verdi.

Güvenlik kaynaklarınca yapılan açıklamada Ensarullah hareketinin, kadın kılığına girerek Sana’da katliam yapmak için şehre girmek isteyen bir grup teröristi tutukladığı bildirildi.

Marib güvenlik birimleri direniş komiteleri ile işbirliği yaparak teröristleri Sana’ya girmeden önce tutuklamayı başardılar.

ABD ve İsrail yapımı El-Kaide terör örgütüne bağlı bu örgüt üyeleri sorgulanmak üzere Yemen istihbaratına teslim edildi.

Yemen’deki bazı yerel kaynaklar bu teröristlerin el-Beyyinat, el-Cuvf ve es-Sehil gibi bölgelerdeki karargahlarını kaybettikten sonra kaçmaya çalışırken Sana yolunda yakalandıklarını iddia etti. tekfirci-kilik (1)

tekfirci-kilik (2)

tekfirci-kilik (3)

tekfirci-kilik (4)

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.