AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Fransa, Tebriz’de yatırım yapmaya hazır olduğunu açıkladı

Fransa Senato Meclisi Mali Komisyonu Başkanı, İran’ın Tebriz kenti Belediye Başkanı Vekiliyle görüşmesinde, bu kentte yatırım yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Fransa Senato Meclisi Mali Komisyonu Başkanı Philippe Marini, dün Tebriz Belediye Başkanı Vekili Murtaza Abdar’la ziyareinde yaptığı konuşmada, İran’a ilk defa geldiğini belirterek “Ziyaretimizinn sebebi, İran’da mali, ekonomik şartları yakından görmek. Yanımdaki heyet de, Fransa’nın muhtelif kentlerinde eskiden veya halen Belediye Başkanlığı yapan kimselerden oluşuyor” dedi.

Marini daha sonra Tebriz kentinden uzun bir tarihe sahip olan ve hala da canlılığını koruyan bir kent olarak söz ederken, bu kentte yatırım yapmaya hazır olduklarını ve bu doğrultuda Tebriz’deki üretim ve ekonomik şirketleri gezdikleri, ayrıca ortak ekonomik ve kültürel alanlarla ilgili birçok büyük projeyi incelediklerini söyledi.

Tebriz Belediye Başkanı Vekili Abdar da yaptığı konuşmada, Tebriz kenti yönetiminin Fransız yatırımcıların katılımından memnuniyet duyacağını ifade ederek “Metro, tramvay, büyük alışveriş merkezlezleri ve turistik mekanların yapımı gibi projeler veya kentin altyapısal alanına dair çeşitli projeler ortak işbirliği imkanını arttırıyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.