HaberlerİranOrtadoğu

Fransız Clotilde Reiss yargılanıyor

Son kargaşa olayları bağlamında bugün 2. düzenlenen duruşmaların yanında muhabirlerin sorularını cevaplandıran Fransız Reiss, kargaşa olayları sırasında yanında bulunan başka Fransızların adlarını vermekten kaçındı.

Son kargaşa olayları bağlamında Tahran’da gözaltına alınan Fransız uyruklu Clotilde Reiss, bugün duruşmasının sonunda muhabirler arasında bulunarak soruları cevaplandırdı.

Clotilde Reiss, bir muhabirin “Sizin iddianamenizde, kargaşa olayları esnasında yanınızda daha başka Fransızların da olduğu kaydediliyor” şeklindeki bir hatırlatması üzerine söz konusu Fransızların adlarını vermekten kaçındı.

Çektiği fotoğraf ve filmlerini kimseye vermediğini iddia eden Reiss, bu konuda “Sadece internet ve İran sitelerinden aldığım bazı fotoğrafları İran dışına yolladım. Ama kendi fotoğraflarımı yollamadım” dedi.

Öğrencilik döneminde Farsça dili bölümünde lisans aldığını da bildiren Clotilde Reiss ayrıca “Bir zaman da, Fransa Atom Teşkilatı için İran’ın siyasi sistemi ve genelde İran toplumu hakkında bir rapor hazırlama fırsatı elime geçti” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.