AvrupaHaberler

Fransız haber ajansı Velayeti’nin sözlerini tahrif etti

Fransız haber ajansı, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti’nin sözlerini tahrif etti.

Fransız haber ajansının, sözde Velayeti’nin sözlerinden alıntı yaparak, İran’ın nükleer konuda Amerika ile müzakereye oturmaya hazır olduğunu bildirmesinin ardından Velayeti’nin bürosundan yapılan açıklamada, Fransız haber ajansının Velayeti’nin sözlerini çarpıttığı bildirildi.

Velayeti’nin bürosu tarafından yapılan açıklamada, resmi temaslarda bulunmak üzere Suriye’nin daveti üzerine Şam’a giden Velayeti’nin, 40 kadar muhabirin olduğu bir basın toplantısında, Arapça BBC muhabirinin ABD dışişleri bakanının İran’la müzakereye hazır olduğunu bildirmesiyle ilgili açıklaması yönündeki bir soruya verdiği cevapta, Tahran’ın Amerika’nın çelişkili ve tezat dolu siyasetlerinden dolayı müzakere konusunda Washington yönetimine güvenmediğini söylediğinin altı önemle çizildi.

Ali Ekber Velayeti’nin bürosu tarafından yayınlanan bildiride ayrıca, Velayeti’nin İran’ın hiçbir zaman temel olarak müzakereleri reddetmediğini ve bu doğrultuda İran’ın 5+1 grubu ve Viyana grubu ile yaptığı müzakerelere vurgu yaptığı belirtilmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.