AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Fransız Peugeot firması İran pazarında kalmaya çalışıyor

Fransız bir yetkili dünyanın tanınmış firmalarından Peugeot’un İran’da çalışmalarını sürdürmeye çaba gösterdiğini söyledi.

Fransa Uluslararası Radyosu’na göre, isminin açıklanmasını istemeyen sözkonusu Fransız yetkili, Amerika’nın İran’la ticaret yapan firmalar aleyhindeki tehditlerine işaretle, ”Fransız Peugeot firmasının İran’da kalmak için çaba gösterdiğini’ söyledi.

Sözkonusu habere göre, Amerika’nın İran’la imzaladığı nükleer anlaşmadan tek taraflı çıkması ve ardından İran’la iş yapan Avrupalı firmalarını uyarmasına tepkiler devam ederken İran’da çok iyi pazar bulan başta Peugeot olmak üzere Avrupa firmaları ise bu pazarı elden vermek istemiyorlar ve Amerika’nın dayatmalarına direnmeye çalışıyorlar.

Bu arada Fransa haber ajansına da, dün verdiği haberde, Fransa’nın Renault ve Peugeot gibi iki önemli otomotiv firmasının İran’da kalmaya çalıştıklarını zira İran piyasasının bu şirketler için çok değerli ve önemli olduğunu bildirdi.

Bu arada geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Renault firması, Amerika’nın İran’a yönelik yaptırımlara rağmen İran’dan ayrılmayacağını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Eylül 2022 (12) içerik yüklenmiştir.