FilistinHaberlerOrtadoğu

Furkan savaşı direniş stratejisinin zaferidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Furkan Savaşı’nın birinci yıldönümünde Filistin halkını ve tüm direniş gruplarını ortaya koydukları fedakarlık ve direniş ruhu ile özgürlük ısrarı dolayısıyla kutladı.

Hamas Hareketi bugün (27 Aralık 2009) tam bir yıl önce Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı savaşın yıldönümü münasebetiyle bir bildiri yayınladı. Filistin halkının ve direnişinin, vahşiliğini bütün yönleriyle gösteren ve fosfor bombası gibi yasak silahlar kullanan Siyonist işgal ordusuna karşı tarihi bir zafer kazandığı belirtildi.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Filistin halkının ve kahraman direnişinin Gazze topraklarında yapılan Furkan Savaşı’nın birinci yıldönümünde, Allah’ın bizimle olduğunu hissediyoruz. Çocukları ve kadınları öldüren, okulları ve ibadethaneleri barbarca yıkan, halkımızı direniş yolundan döndüreceğini zannederek beyaz fosfor dahil yasak silahlar kullanan ve bu şekilde gerçek Siyonist-Nazi yüzünü gösteren düşmana karşı direnen kullarına yardımını hissediyoruz.”

Bildiride Filistin halkının evlatlarıyla birlikte savaşta hayatını kaybeden Said Siyam ve Nizar Reyyan gibi şehitler de anılarak, şehitlerin vatan acısını yüreklerinde taşıdıkları ve Filistin halkının özgürlüğü için can verdikleri ifade edildi.

Hamas Hareketi, Filistin halkının tüm haklarına eksiksiz bir şekilde bağlı olduğunu ve bu haklardan taviz verilmeyeceğini bildirerek, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksâ’nın işgalden kurtarılacağına söz verdi.

Filistin halkını işgalciye karşı birlik ve bütünlük içinde olmaya ve direniş seçeneği etrafında kenetlenmeye davet eden Hamas, Ramallah Yönetimi’ni de siyasi hesaplarını yeniden gözden geçirmeye ve işgalciyle yapılan her türlü güvenlik koordinasyonuna son vermeye çağırdı.

Arap ve İslam ülkelerinden Gazze’ye uygulanan ambargonun sona erdirilmesi için çaba göstermelerini isteyen Hamas, Gazze’ye Özgürlük Konvoyu organizatörlerine de teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.