FilistinHaberlerOrtadoğu

Furkan savaşı ile HAMAS kalplere girdi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, barbar savaşın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Hamas hareketinin direniş seçeneğine hâlâ bağlı olduğunu ve Filistin halkının haklarını savunmaya devam ettiğini belirtti.

Ebu Zuhri bu açıklamalarını, Hamas’ın Furkan Savaşı’nın birinci yıldönümünde dün (27 Aralık Pazar) Bureyc Mülteci Kampında düzenlediği etkinlikte yaptı.

Ebu Zuhri yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “İşgal yönetimi bu savaşta Gazze’deki Hamas yönetimini düşürmek istedi. Ancak hiç tahmin etmediği bir sonuçla karşılaştı ve son savaş Hamas’ı Arap ve İslam dünyasındaki bütün evlere soktu. Dünyanın dikkatini bir kez daha Filistin’e ve işgal ordusunun işlediği cinayetlere çekti.”

Mısır’ın inşa etmeye çalıştığı çelik duvara da değinen Ebu Zuhri, bu duvarla Gazze ile Hamas hareketinin daha da kuşatılmak istendiğini belirterek şöyle dedi: “Başlatılan barbar savaşa rağmen Gazze düşmedi ve Hamas hareketi direnişini sürdürdü, sürdürecek ve buradaki vatandaşların onurlu yaşamaları için eldeki tüm imkânları sefer etmeye devam edecek.”

Önlerinde sabır ve direnişten başka yol olmadığını söyleyen Ebu Zuhri, “Çünkü bunun dışındaki seçenekler acı ve zordur. Yolumuzun sonunda şehadet, sabır ve özgürlük olduğuna inanıyoruz. Bizin için cihad, direniş ve sebattan başka yol yoktur” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.