FilistinHaberlerOrtadoğu

Furkan savaşı şehidinin bacağı çürümemiş halde bulundu

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin El-Muharrarat bölgesinde çalışan işçilerden biri, 2008 yılı sonunda Siyonistlerin Gazze’ye açtıkları savaşta ilk hava saldırısı sırasında şehit düşen 45 yaşındaki Nebil El-Bayram’ın kopan bacağını buldu.

33 yaşındaki Filistinli işçi Hasan Abid, bölgede çalışırken şehit Nebil El-Bayram’ın bacağını bulduğunu, bölgede birlikte çalıştıkları dönemde şehidin giydiği ayakkabıyı ve şehit olmadan hemen önce giydiği yeşil renkli pantolonu hatırladığını söyledi.

Şehidin bacağını ve pantolonunun parçasını bulan Abid, daha sonra şehidin ailesine haber verdiğini ve oğullarının kopan bacağını bulduğunu söylediğini, şehidin ailesinin de ayakkabısını ve pantolonunu tanıdığını belirtti.

Şehidin bacağının çürümemiş olduğunu ve hiçbir kötü koku da yaymadığını bildiren Abid, bacağın üzerinde sinek veya herhangi bir haşerat da bulunmadığını söyledi.

Şehit Nebil El-Bayram’ın kopan bacağını teslim alan ailesi ve arkadaşları, yaklaşık iki yıl sonra bulunan bacağı şehidin mezarına gömdü.

Şehit Nebil El-Bayram’ın ikiz kardeşi Ömer, kardeşinin El-Muharrarat’a düzenlenen hava saldırısında şehit olduğunu ve şehidi defnederken parçalanan vücudunun bazı bölümlerini bulamadıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.