FilistinHaberlerOrtadoğu

Furkan savaşında Allah’ın yardımı aleni görülmüştür

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salih er-Rakab, az imkâna rağmen Furkan savaşıyla meydana gelen zaferin bölgede büyük bir dengenin oluşmasına neden olduğunu ve Allah’ın bu savaşta mücahitlere yardım ettiğini belirterek Furkan savaşında mücahitlerin gösterdikleri tabloların yanı sıra Allah’ın gönderdiği yardımlardan da örnekler verdi.

Dr. er-Rakab İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze’nin orta kesiminde bulunan el-Mağazi mülteci kampındaki Vadi es-Selka’da Takva Camii ile birlikte “Şehadet Miski” ismiyle düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada, tesbih, zikir ve tekbirle cihadı sürdüren mücahitlere Allah’ın yardım ettiğini belirterek, büyük bir orduyu bile yok edebilecek bu vahşi ve barbar savaşta Allah, kendisine tevekkül eden bu fakir halkı muzaffer kıldığını ifade etti.

Siyonist işgal devleti devasa ordusuyla karadan, denizden ve havadan üç hafta bombaladığı Gazze’de iktidarı düşürmek ve direnişi tasfiye etmek istiyordu. Belirlediği hedefleri havadan bombalayan işgal ordusu karadan Gazze’ye girmeye cesaret edemedi. Başlattıkları savaşın üçüncü haftasından sonra ateşkes ilan eden Siyonistler barbar savaşın ardından hedeflerine ulaşamamış, geride büyük bir enkaz, 1400 şehit ve binlerce yaralı bırakmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.