FilistinHaberlerOrtadoğu

Furkan Savaşı’nda çok hassas askeri noktaları vurduk

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze savaşında aradaki güç dengesizliğine rağmen Kassam Tugayları’nın kaybettiği askeri gücünü daha savaş bitmeden ve savaşın hemen ardından hızlı bir şekilde giderip toparlandığını ifade etti.

Ebu Ubeyde, İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın internet sitesine dün (20 Ocak Çarşamba) yaptığı özel açıklamada şöyle dedi: “Furkan savaşında Siyonistlerin devasa askeri imkanlarını kullandıkları ilk hava darbesinin şokunu hızlı bir şekilde atlatarak düşmana aslında büyük bir sürpriz yaptık. Savaşın başlamasından kısa bir süre sonra füzelerle misillemede bulunduk. Kassam savaşın ilk gününde düşman hedeflerinden onlarcasını 60 füzeyle vurdu. Bu sayıda füzeyi atmayı başaran direniş ilk darbenin şokunu kısa bir süre içinde atlattığını gösterdi.”

Ebu Ubeyde sözlerini şöyle sürdürdü: “Kassam Tugayları düşmana ait birçok hassas askeri hedefi vurduğu halde, düşman askerlerinin moralini bozmamak için bundan hiç bahsetmedi. Ancak Kassam’ın internet sitesi düşman saflarında meydana gelen zayiatı dünya kamuoyuna ulaştırmayı başardı.”

Furkan savaşı boyunca direniş mücahitlerinin günlük olarak füze atmaya devam ettiklerini söyleyen Ebu Ubeyde, planlı ve programlı yapılan bu operasyonların ateşkesin ilan edildiği tarihe kadar devam ettiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.