FilistinHaberlerOrtadoğu

Füzeler, siyonistlerin fareler gibi sığınaklara kaçışmasına neden oluyor

Siyonist işgal rejimi parlamentosu Knesset üyesi Shai Hermes dün akşam (16 Temmuz Cumartesi) yaptığı açıklamada, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarına direniş füzeleri düştüğünde Siyonistlerin fareler gibi sığınaklara kaçıştıklarını belirterek, Gazze’den füze atılmasından Ehud Barak’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Haberi veren Siyonist işgal radyosu, Hermes’in devamla “Bu gelişmelerden atılan füzelere gereken cevabı veremeyen Barak sorumludur. Barak hiçbir zaman füzeleri engellemek için çaba harcamadı. Bu da İsrail ordusunun caydırıcılığını kaybetmesine ve Gazze’ye komşu şehirlerin füzelere hedef olmasına neden oldu” dediğini belirtti.

Ordunun özgürce hareket etmesi gerektiği bir sırada Barak’ın elini kolunu bağladığını belirten Hermes, füze atılmasıyla başlayan siren seslerinin aynen fareler gibi sığınaklara koşmalarına neden olduğunu ifade etti.

Arap âlemiyle, Fetih gibi bazı hareketlerin ihanetlerinden sonra kendi imkânlarıyla kendi ayakları üstünde kalmayı başaran ve sadece kendi imkânlarına dayanan direniş güçleri bölgede korku dengesini korumayı başardı. Düne kadar her istediğini korkusuzca yapan ve cinayetler işlemekten çekinmeyen işgal ordusu şimdi bunu yapmadan önce defalarca düşünmek zorunda kalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.