Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Gadir-i Hum, İslam ümmetinin vahdeti için vesiledir

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, Gadir-i Hum bayramı münasebetiyle, halka hitaben yaptığı konuşmada, siyonistlerin ve yabancıların İran’ın nükleer faaliyetleri konusunda yalanlarının İran milletinin düşmanlarının daha da zillete düşmelerine sebep olduğunu söyledi.

İran’ın değişik yerlerinden halk kitlesini kabulünde konuşan Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi İmam Ali Hamaney, Amerika ve İngiltere’yi İran halkının azılı düşmanları olarak nitelerken, Amerika, Siyonistler ve müstekbirlerin, İran’a karşı düşmanlık sergilemek suretiyle aslında İslam’dan korktuklarını ortaya koyduklarının altını çizdi ve “bundan dolayı 30 yıldır İran milletinin aleyhinde çeşitli fitne ve komplo ile meşgul olmuşlar ama Allah’ın izniyle her geçen gün daha da rezil rüsva olmuşlardır” dedi.

İmam Ali Hamaney, dünya zorbalarının İran’a başta askeri olmak üzere yaptırımları arttırmak ve diğer yolları denemekle de başarılı olamadıkları için şimdi de İran halkını birbirine düşürmek için komploya başvurduklarını ama bunda da başarılı olmayacaklarını çünkü İran milletinin bu zamana kadar düşmanların sayısız entrika ve oyununu bozduğunu hatırlattı.

İran’ın bugün için nükleer enerji alanında çalışmalar yapması gerektiğini kaydeden İmam Ali Hamaney, “yarın çok geç olabilir” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, Gadir-i Hum bayramı münasebetiyle yaptığı konuşmasında, İran halkının ve dünya müslümanlarının Gadir-i Hum bayramını kutlayarak, “Gadir-i Hum, İslam ümmetinin vahdeti için vesiledir” dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, İslam düşmanlarının Şii müslümanlar aleyhindeki propagandalarına da temas ederek, düşmanların bu çalışmalarının temelinde, dünya müslümanları ve İslam
ülkelerinin hak ve hukukunu gözeten İran’ın diğerleri için örnek olmaması ve aynı zamanda Şii Müslümanları
İslam dünyasından ayırma gibi şeytani bir hedefin bulunduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.