İran

Gaibaf: Filistin’de güç dengesi, direnişten yana

İran İslami şura meclisi başkanı dünya Kudüs günü münasebeti ile yayınladığı mesajda Filistin ve bölgede güç dengesinin direnişten yana olduğunu söyledi.

İslami şura meclis başkanı Muhammed Bagır Galibaf yayınladığı mesajda dünya Kudüs gününü kutlarken, “günümüzde Filistin ve bölgede güç dengesi, direnişten yanadır ve bu Filistin halkını kendi nihai adım ve ülküsüne her zamankinden daha çok yaklaştırabilir” yazdı.
Galibaf Filistin grupları arasında vahdet ve direnişin çocuk katili ve gasıp siyonist rejimle mücadelede tek seçenekleri olduğunu ve Siyonistler asla insan hakları ve demokratik planları anlayıp uymadıklarını belirtti.
İslami şura meclisi başkanı, İmam Humeyni’nin –ra- işgal edilen Filistin toprakları ve aksa caminin özgürleşmesi ve sahte siyonist rejimin çirkef varlığından temizlemek için küresel risalet olarak, mübarek Ramazan ayının son cumasını akıllıca Kudüs günü olarak adlandırdığını sözlerine ekledi.
Galibaf ayrıca her yıl düzenlenen dünya Kudüs gününün getirilerinin, İmam Humeyni’nin –ra- girişimi ve İslam inkılabı rehberinin dahiyane liderliğinin Filistin davasına gösterilen ilginin dinamik olmasına sebep olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.