FilistinHaberlerOrtadoğu

Galant’ın tayini işgalcinin kanlı yüzünü ortaya koymuştur

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist savaş suçlusu General Yoav Galant’ın Şubat ayında görev süresi dolacak General Gabi Eşkenazi’nin ardından Genelkurmay Başkanlığı’na tayin edilmesinin Siyonist işgal devletinin kanlı yüzünü ve teröristliğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

Hamas Hareketi sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, dün (22 Ağustos Pazar) verdiği demeçte, “İşgal güçlerinin 2008’de Gazze’ye açtığı savaşı yöneten General Yoav Galant’ın tayini, işgalcinin Filistin halkına karşı terör ve cinayet politikasını sürdürmek istediğinin kanıtıdır” dedi.

Ebu Zuhri, General Yoav Galant’ın Gazze Savaşı’ndaki rolüne ve işlenen katliamlardaki sorumluluğuna dikkat çekti.

Hamas sözcüsü daha sonra şöyle konuştu: “Siyonist işgalci, Goldstone Raporu’ndaki tavsiyeler doğrultusunda ordu komutanlarını işledikleri cinayetler nedeniyle mahkemeye sevk etmek yerine onların rütbesini artırıyor ve daha çok cinayet işleyebilmeleri için daha üst düzey makamlara getiriyor.”

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, dün General Yoav Galant’ı General Gabi Eşkenazi’nin yerine yeni Genelkurmay Başkanı olarak atamıştı. Galant’ın atanmasının Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu tarafından da onaylandığı ve önümüzdeki hafta Siyonist kabinenin onayına sunulacağı ifade edildi.

51 yaşındaki General Yoav Galant, halen Gazze Şeridi’ne komşu Güney Bölgesi komutanlığını yürütüyor. 2008 yılında Gazze’ye açılan savaşa komuta eden Galant, Siyonist başbakanlardan Ariel Şaron’a da askeri danışmanlık yapmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.