FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Gariban Gazze halkı Suriye’den çıkmak zorunda kalan mültecilere yardım gönderdi

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, Suriye’den kaçıp Lübnan’a sığınan Filistinli mültecilere yardım dağıtmak üzere dün (23 Ocak Çarşamba) Gazze Şeridi’nden ayrılarak Lübnan’a gitti.

Rafah Kapısı’ndan çıkışında Quds Press’e konuşan Rıdvan, Suriye’den kaçan Filistinli mültecilere dağıtılmak üzere götürdüğü yardımların Vakıflar Bakanlığı’nın 21 Aralık’ta Gazze Şeridi’ndeki tüm camilerde yardım toplanması için başlattığı kampanyada toplanan yardımlar olduğunu söyledi. Rıdvan, canlarını kurtarmak için Suriye’den kaçan Filistinli mülteci ailelerinin Lübnan’da oldukça kötü hayat şartları içerisinde yaşadıklarını belirtti.

Abluka altında yaşayan Gazze halkının tüm dünyaya kardeşlerinden ve ümmetinden uzak olmadığını ve kardeşlerini kendilerine tercih ettiğini gösterdiğini söyleyen Rıdvan, toplanan yardımların yüz bin dolara ulaştığını ve Suriye’den kaçmak zorunda kalan Filistinli mültecilere teslim edileceğini ifade etti.

Filistin Vakıflar Bakanı İsmail Rıdvan’ın bugün Lübnan’a ulaşması, Suriye’den kaçan Filistinli mültecileri ziyaret ederek durumlarını yerinde incelemesi ve beraberinde götürdüğü yardımları teslim etmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.