FilistinHaberlerOrtadoğu

Gaspçı siyonistlerin psikolojileri füzelerden dolayı bozuldu

Tel Aviv Üniversitesinden uzman doktorların gözetiminde yapılan bir araştırma, Furkan savaşında direniş mücahitlerinin attığı füzelerin özellikle füzelerin menzilindeki Yahudi yerleşkelerinde oturan gaspçı Yahudilerin psikolojisini ciddi manada etkilediğini ve bu etkinin sanıldığından daha fazla olduğunu ortaya koydu.

130 uzmanın katılımıyla yapılan araştırmayı bugün (19 Nisan Pazartesi) gündeme taşıyan Siyonist gazetelerden Yediot Aharanoot, yapılan araştırmanın füzelerden dolayı bölgedeki Yahudi yerleşimcilerin ciddi manada etkilendiklerini ve en fazla etkilenenlerin ise Sderot yerleşkesindekiler olduğunu ortaya koyduğunu yazdı.

Gazete haberin devamında şu bilgileri verdi: “İsrail’in başlattığı savaşın amacı Gazze’den atılan füzeleri durdurmak ve Gazze’de hüküm süren Hamas yönetimini devirmekti. Fakat füzeler durdurulamadığı gibi, savaş süresinde Yahudi yerleşim birimlerine her gün yüzlerce füze atıldı. Bu da oralarda yaşayan insanların psikolojilerini alt üst etti.”

Gazetenin haberine göre araştırmada ayrıca şu çarpıcı tespit de yer alıyor: “Gazze’den atılan füzeler yere düşmeden önce yapılan uyarılar ve çalan sirenler Yahudi yerleşimcilerin psikolojisini olumsuz yönde etkilemiştir. Füze düşmese bile sirenlerin çalması onların korkmasına, dehşete kapılmasına ve paniklemesine neden oluyordu. Gazze savaşı birçok Siyonist’i hayattan kopardı. Onlar artık başkalarına ilgi göstermiyorlar. Bu son derece tehlikeli bir olgudur. Bu durum, bu insanların çok tehlikeli psikolojik sorunlar yaşamalarına neden olacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.