FilistinHaberlerOrtadoğu

Gaspçı yahudi yerleşimciler yine cami yakmak istedi

İki yüz kadar gaspçı Yahudi yerleşimcinin dün (28 Şubat Pazartesi) gece geç saatlerde Nablus’un güney batısında bulunan Burin köyünü basıp, etrafta terör estirdikten sonra işgal ordusunun yıkılması için talimat verdiği Selman El-Farisi Camiini yakma girişiminde bulundukları ifade edildi. Cami daha önce de birkaç kez saldırıya uğramış, Filistinlilerin müdahalesi sonucu yanmaktan son anda kurtulmuştu.

Diğer taraftan Filistin halkına karşı ırkçı saldırılarına devam eden gaspçı Yahudi yerleşimciler, Nablus’un doğu kesiminde bulunan Havara köyünün girişinde toplanarak, burada Filistinli vatandaşlara ait evlere saldırıp birini de ateşe verdiler.

Kaynaklar, işgal güçlerinin kasten köyün giriş ve çıkışları kapattıklarını ve gaspçıların da bundan istifade ederek saldırılarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, yüzlerce Siyonist gaspçının toplanmasının ardından, Filistin halkının olası bir direnişini engellemek için işgal askerlerinin Nablus’un doğu ve batısındaki köy ve beldelerin giriş ve çıkışlarını tamamıyla kapattıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.