FilistinHaberlerOrtadoğu

Gaspçı yahudiler Filistinli ailenin evini gasp etti

İşgalci askerlerinin himayesinde hareket eden gaspçı Yahudi yerleşimciler dün (2 Mayıs Pazar) akşam Kudüs’ün güneyinde bulunan Beyt Safafa kasabasında Salah ailesine ait evi, tepesine Siyonist bayrağı çektikten sonra gasp ettiler.

Mahalli kaynaklar, işgal askerinin himayesinde hareket eden gaspçıların evi basıp ev halkına saldırdıklarını, saldırı sonrasında ev halkının komşularına sığınmak zorunda kaldığını ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, Siyonist gaspçıların evi gasp ettikten sonra evde dans etmeye, müzik çalmaya başlarken, işgal polisinin de ev sahipleriyle bölge halkının olayı protesto etmelerini engellemek için halktan evlerinden çıkmamalarını istediğini belirttiler.

Siyonist icra idaresi, evi boşaltmaları için daha önce gönderilen talimata uymadığı gerekçesiyle 15 bin dolar para cezası kesildiğini Salah ailesine 29 Nisan tarihinde bildirmişti.

Siyonist işgal belediyesi, gaspçı Yahudi yerleşimciler, işgal polisi ve kısacası terör devletindeki bütün kurum ve kuruluşlar, Filistin halkını yurdundan etmek için her türlü zulme, barbarlığa ve hileye başvuruyor. 62 yıldır yurdundan çıkarmak için bu halka kan kusturuluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.