Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Gaziler konferansı, Rehber’in mesajı ile başladı

İran ve İslam Dünyası 1. Gaziler Konferansı bir saat önce İran’ın Hamedan kentinde, İslam İnkılâbı Rehberi tarafından gönderilen mesajla çalışmalarını başlattı.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei 1.’si bugün düzenlenen bu Konferansa katılanlara hitaben gönderdiği mesajının bir bölümünde “Sevgili gazilerimizin yıllar boyunca Saddam Irak’ının hapishanelerinde sürdürdükleri zor ve sessiz mücadeleleri, bizim muhteşem tarihimizin unutulmaz kesitlerinden birini teşkil etmekte. O esaret günleri ve gecelerinin her anı, gurur verici dersler ve hatıralarla dolu” diye kaydetti.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamenei mesajının devamında o esaret döneminde hayatlarını kaybeden mazlum Şehidlerimizin 8 yıllık mukaddes savunma dönemine ilişkin en gurur verici Şehidler arasında yer aldıklarını vurgularken ayrıca “İran halkı, esaret kamplarını takva, bilinçlenme ve direnişe dair büyük bir medreseye dönüştürebilen mücahit âlim rahmetli Hüccet-ül İslam Seyyid Ali Ekber Ebu-Turabi’yi büyük bir iftiharla daima anmakta” diye kaydetti.

İran’ın Hamedan kentinde düzenlenen bu konferansta Hamedan’dan 1000 ve İran’ın her tarafından gelen 2 bini aşkın gazi bulunurken ayrıca Lübnan, Filistin ve Afganistan’dan da esaret dönemi yaşamış olan gazilerden bir grup katıldı.

Merasimde, İslami Şura Meclisi Başkan Vekili Hüccet-ül İslam Vel Müslümin Muhammed Hasan Ebu-Turabi de bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (108) içerik yüklenmiştir.