FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze ambargosu fakirliği yüzde 38,8 oranında artırdı

Filistin İnsan Hakları Merkezi, Siyonist işgal rejiminin uyguladığı ambargonun Gazze’de yoksulluğu %38,8 oranında artırdığını, işsizliğin de %44’e ulaştığını bu oranların ise Gazze halkı arasında ekonominin çöktüğüne işaret ettiğini belirtti.

Raporda işgal rejiminin uluslararası hukuku çiğneyerek Gazze ve Batı Yaka halkını toplu cezalandırmaya gittiği ve bunun sonucunda sivilleri hedef aldığı ifade edildi.

Siyonist rejimin Gazze’yi dünyaya bağlayan bütün kapıları kapattığını, açık bıraktığı Kerem Ebu Salim kapısının ise ihtiyaçlara cevap veremediğini hatırlattı.

Raporda ayrıca, açık bırakılan Kerem Ebu Salim kapısından ise sınırlı bir şekilde ham maddenin geçişine izin verildiğinden, Gazze’deki projelerin zamanında tamamlanamadığı ifade edildi.

Siyonist işgal rejimi Gazze’yi yıllardır kuşatma altında tutuyor ve bölgede yaşayan yaklaşık iki milyon insana toplu cezalandırma uyguluyor.

Karadan ve denizden Gazze’yi abluka altında tutan işgal rejimi, buradaki direnişi tasfiye etmek için de üç savaş başlattı. Ancak her savaşta Kassam’ın sağlam direniş duvarına çarptı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.