FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze ambargosu yeni bir kafile ile kırılacak

İngiliz parlamenter George Galloway, “Yasasın Filistin” müessesesinin başka ülkelerdeki bazı kuruluşlarla birlikte Gazze kuşatmasını denizden kırmak için bir konvoy oluşturmaya çalıştığını ve konvoyun önümüzdeki Eylül ayında Gazze’ye hareket edeceğini duyurdu.

İngiltere’de bulunan Filistinlilerin “Hayat Damarları” kafilesini onurlandırmak için düzenlediği etkinliğe katılan Galloway şöyle dedi: “Daha önceki kafilelerde karşılaştığımız sıkıntılarla bazı Arap ülkelerinin yakışmayan tutumları bizim Gazze halkına karşı görevimizi yerine getirmemizi engellemeyecektir.”

Arap ve Müslümanların niçin Gazze kuşatmasını kırmadıklarını ve bu kesimlerin neden Filistin’den vazgeçtiklerini de soran Galloway, Filistin davasına destek veren ve Filistin halkı için dayanışma içinde olmak isteyenler için bir yaz kampı açmayı düşündüklerini ifade etti.

Etkinlikte, organizatörün yaptığı konuşmanın yanında, kafilenin hareket saatinden dönüşüne kadar karşılaştığı sıkıntılar, yol boyunca ve Gazze’de gördüğü ilgi ve alaka ile Gazze’de gördüğü dramı anlatan görüntüler de ekrana geldi. Görüntüleri dikkatle izleyen konukların duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.