FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze, asla düşmeyecek bir kaledir

Siyonist rejimin savaş uçakları cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Gazze Şeridi’ni bombalamaya başladı.

Cumartesi sabah saatlerinden beri, Siyonist rejimin savaş uçakları Gazze’deki hedefleri en az 80 kez bombaladı. 2014 yılındaki 50 Günlük Savaş’tan beri düzenlenen saldırıların en şiddetlisini işgal rejimi geçtiğimiz günlerde Gazze’ye gerçekleştirdi.

Böylece işgal rejimi bölgede yeni maceracı hareketine başlamış oldu.

Ancak Filistin direniş grupları, Gazze’ye yönelik her türlü saldırıya karşılık vereceklerine vurgu yaptıktan sonra, Gazze sınırındaki Siyonist yerleşkelere füze ve roket yağdırdılar.

İsrail’in şiddetli saldırılarına karşı Filistin direniş güçleri onlarca füze ile yanıt verdi.

Bu bağlamda Siyonist rejim ordusu, Cumartesi günü Gazze’de direniş gruplarıyla yaşanan çatışmalar sırasında direniş güçlerinin 174’den fazla roket, füze ve havan topunun Siyonist yerleşkelere attıklarını itiraf etti.

Siyonist rejim ordusu askeri istihbarat teşkilatı eski şefi Amus Yadlin, İsrail’in Filistin direniş grupları karşısındaki caydırıcılık teorisinin öldüğünü itiraf etti. “Ateşe karşı ateş” Gazze’deki Filistin direniş gruplarının Siyonist rejime dayattıkları ve geçen saatler boyunca Siyonistler’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşılık koymakla kanıtladıkları bir gerçektir.

Direniş güçlerinin caydırıcılık gücü her zamankinden fazla olduğu bir sırada işgal rejimi İsrail Gazze’de yeni bir maceraya girişmiştir.

Siyonist rejim ayrıca pazar gününden itibaren birkaç cephede büyük bir tatbikata başlamıştır.

İşgal ordusu, geniş çaplı bu tatbikatın yeni savaşa karşı hazırlıklı olmaları için büyük etkisi olduğuna inanıyor.

Bu durumda akla gelen bir soru var ve o da şu ki, acaba Gazze’ye karşı 3 yıkıcı savaşın ardından Siyonistler, bu bölgede başka bir savaş ve büyük bir macera için mi hazırlanıyorlar?

Bazı gözlemciler, Siyonist rejimin Gazze Şeridi ve sakinlerine karşı önceki saldırıları ve açtığı savaşları dikkate alarak, işgal rejiminin Gazze’ye yönelik topyekun bir saldırı düzenleme olasılığını reddetmiyorlar.

Geçen 10 senede Siyonist rejim, 22 Günlük, 8 Günlük ve 50 Günlük olmak üzere Gazze’ye 3 savaş dayattı. Ancak Siyonist rejim her üç savaştan yenilgi ve başarısızlıkla ayrıldı.

Bazı gözlemciler de, Gazze’de direniş güçlerinin artan gücüne göre, Siyonist rejimin en azından yakın gelecekte Gazze’ye yeni bir savaş dayatamayacağına inanıyorlar.

Birçok siyasi gözlemci ve uzman, Filistin direniş güçlerinin füze gücü ve cephanelerinin artmasına göre, Siyonist rejim yetkililerinin şimdiki durumda Gazze’ye yönelik büyük bir maceraya kalkışmayacağına inanarak, Siyonist yetkililerinin bu bağlamdaki tehditlerinin blöften ibaret olduğunu söylüyorlar.

Filistin gelişmeleri, işgal rejimi İsrail’in direnişin artan gücü karşısındaki şaşkınlığını ortaya koymaktadır.

Filistin direniş güçleri de, Siyonist rejimin her türlü saldırısına anında ve kudretle karşılık vereceklerine vurgu yapmak suretiyle direniş güçlerinin vurucu gücünü sergiliyorlar.

Bu çerçevede Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Siyonist rejimin tehditlerine ve askeri girişimlerine gösterdiği tepkide, “Gazze asla düşmeyecek bir kaledir” vurgusunda bulundu.

Heniyye, şehit çocuklar Luey Kahil ve Emir En-Nimre için dün Gazze’de düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’nde ateşkes haline yeniden dönülmesi için dün akşam birçok çevrenin devreye girdiğini belirterek, “Direnişin sözü daha üstündü” dedi.

Hamas lideri, Filistin direnişinin işgalci düşmana misillemesinin birçok çevreyi harekete geçirdiğini, üç savaşta direnen Gazze’nin yeni zaferler kazanmaya gücünün yeteceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.