FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze bir yardım kafilesini yolcu ederken diğerini karşılıyor

“Kilometrelerce Gülücük-8” insani yardım kafilesi, dokuzuncu kafilenin Şubat ayı başlarında Gazze’ye ulaşacağı sözü vererek bugün (19 Ocak Perşembe) öğle saatlerinde Gazze Şeridi’nden ayrıldı.

İnsani ve tıbbi yardım taşıyan “Kilometrelerce Gülücük-8” kafilesi, 14 Ocak Cumartesi günü Gazze Şeridi’ne ulaşmıştı. Kafile Gazze Şeridi’nden ayrılmadan önce bir açıklama yapan kafile başkanı Dr. Isam Yusuf, Kilometrelerce Gülücük-9 kafilesinin Şubat ayı başlarında Gazze Şeridi’ne ulaşacağını söyledi.

“Kilometrelerce Gülücük-8” insani yardım kafilesi üyeleri beraberlerinde getirdikleri yardımları teslim ettikten sonra Gazze Şeridi’nde bulundukları süre içerisinde Filistinli yetkilerle yaptıkları görüşmelerin yanında birçok aktiviteye de katıldı.

Dışarıdan Gelen Heyetleri Kabul Komitesi’nden bir yetkili, Quds Press’e yaptığı açıklamada, “Kilometrelerce Gülücük-8 kafilesi Gazze Şeridi’ne veda ederken, Cezayir’den Gazze’ye uygulanan ablukayı kırmak için gelen yeni bir yardım kafilesi Rafah Kapısı’nın Mısır tarafına ulaştı ve kısa süre sonra Gazze Şeridi’ne girmelerini bekliyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.