FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze çocuklarının feryadını İslam ümmeti duymalıdır

Gazze’deki Filistin Meydanında dün akşam (14 Ağustos Cumartesi) bir araya gelen binlerce Filistinli çocuklar, elektrik santralini besleyen yakıtın gönderilmemesini protesto etti.

Meydanın karanlığını mumlarla aydınlatan çocuklar, taşıdıkları dövizlerde “Gazze’de elektrik kesintisine neden olan yakıtın gönderilmemesini kınıyoruz”, “kuşatma altındaki Gazze ne zamana kadar kanarlıkta kalacak”, “Hasta ve çocukların feryatlarını kim duyacak?” sloganlarının yazılması dikkat çekti.

Gazze’ye karşı sürdürülen ambargoyu da kınayan çocuklar “Biz çocukların ne suçu var? Niçin karanlıkta sahur yapıyor ve iftarımızı açıyoruz” sloganları attılar.

Gazze’deki elektrik krizinden tamamıyla Ramallah yönetimini sorumlu tuttuklarını haykıran çocuklar, dünyanın özgür insanlarından krizin sona erdirilmesi ve ambargonun kaldırılması için çalışmalarını istediler.

Gazze’ye yakıt sevkiyatı için gönderilen paraların Ramallah yönetimi tarafından kendisine teslim edilmediğini iddia eden işgal rejimi bölgeye yakıt vermiyor. Elektrik kesintisi yaşayan Gazze’deki hastaneler, resmi kurumlar ve halk büyük bir sıkıntı çekiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.