FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze düşmanlara asla boyun eğmeyecek

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze’nin düşmanlara boyun eğmediğini ve direnişiyle zafer ilan ettiğini, Siyonist işgalcinin hedeflerini gerçekleştirmede başarısız olduğunu ve direnişin konumunu koruduğunu söyledi.

Heniyye, direnişin Gazze’ye saldıran işgal güçlerini kayıtsız şartsız geri çekilmeye mecbur bıraktığını, Filistin halkını savunma ve direniş hakkından taviz vermediğini belirtti.

Filistin Başbakanı, Furkan Savaşı’nın yıldönümü dolayısıyla verdiği ve Ürdün’de yayınlanan El-Ğad gazetesinin bugünkü (27 Aralık Pazar) sayısında yer alan demecinde, “İşgalcinin Gazze’ye açtığı savaş her şeye zarar veren kanlı ve çetin bir savaştı” dedi.

Fetih Hareketi’ni sabit değerler üzerine oluşturulacak ulusal uzlaşıya davet eden Heniyye, kapsamlı bir ulusal program etrafında bir araya gelme ve Filistin Kurtuluş Örgütü bünyesinde tüm grupların temsil edileceği yeni bir siyasi ve idari otorite oluşturmaya çağırdı.

Batı Yaka’nın Siyonist işgal güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına açık olduğunu ifade eden Heniyye, Ramallah Yönetimi’nin Filistin halkının evlatlarını korumaktan aciz ve varlığının işgalciyle koordinasyon derecesine bağlı olduğunu söyledi.

“Gazze yirmi iki gün boyunca karadan, havadan ve denizden sürekli ateş altında kaldı fakat saldırılara direnerek kahramanlık yazdı” diyen Heniyye, Gazze’de akan kanın dünyayı harekete geçirdiğini ve Siyonist saldırılar ile haksız ambargonun dünyanın her yerinde kınanmasını sağladığını ifade etti.

Gazze’nin hâlâ ambargo altında olduğunu fakat bu ambargonun gün geçtikçe yavaş yavaş yıkılmakta olduğunu kaydeden Heniyye, Filistin halkı direniş seçeneğine iyice ikna olup baskılara boyun eğmeyi reddettikten sonra kalelerin düşmeyeceğini ve surların delinemeyeceğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.