FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze güvenlik güçleri Şabak’ın planını bozdu

Filistin hükümetine bağlı Gazze’deki güvenlik güçleri, direniş güçlerinin elinde esir bulunan Siyonist asker Şalit’in yerini öğrenmek için Gazze’de Kassam komutanlarından birini kaçırmaya çalışan Siyonist İç Güvenlik Teşkilatı Şabak’ın planını bozdu.

Gazze güvenlik güçleri, Fetih’ten arta kalan işbirlikçi bazı kişilerin Şabak ile iletişim kurup, Şalit’in bulunduğu muhtemel yerlerle ilgili bilgi verdiklerini belirtti.

Filistin İç Güvenlik Teşkilatı Müdürü Ebu Abdullah bugün (31 Aralık Perşembe) İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde de yayınlanan açıklamasında şunları söyledi: “Şabak, Şalit’in yerini öğrenmek için birçok yola başvuruyor. En ufak bir bilgi için bile çok şeyler feda edebilecek durumda. Zaten son savaş da Hamas’ın gücünü kırmak ve Şalit’in yerini öğrenmek içindi.”

Ebu Abdullah, Furkan savaşının yıldönümünde yaptığı açıklamanın devamında şöyle dedi: “Güvenlik güçleri, Gazze’nin doğu bölgesinde Şabak’a bağlı olarak çalışan birkaç hücreyi etkisiz hale getirdi. Şabak’a bağlı olarak çalışan bu hücreler, bölgede Kassam komutanlarından birini kaçırmak için ev ve araç kiralamıştı. Ajanlar tuzak kurdukları komutanı ele geçirdikten sonra onu Siyonist tarafa teslim edeceklerdi. Plan adım adım uygulanıyordu. Ancak Allah’ın yardımıyla güvenlik güçleri bu planı deşifre etti. Sonuç olarak düşman ve onların uzantıları olan işbirlikçiler amaçlarına ulaşamadı.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.