FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze Halkı Ablukayı Kırma Cumasına Hazırlanıyor

Gazze bölgesinde binlerce Filistinli “Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü” faaliyetlerinin 26. Cuması için hazırlanıyor.

Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Ulusal Komitesi bugün “Ablukayı Kırma Cuması” gösterilerine geniş çaplı bir katılım olması için çağrı yaptı.

Komitenin açıklamasında: “Halk güçlerimizin 2011 Kahire Anlaşması’nda belirlediği sınırlar çerçevesinde kapsamlı bir direniş stratejisine güvenilmesi zorunludur” ifadesine yer verildi.

Bu arada siyonist işgal yönetimi ordusunun da Gazze ahalisinin gerçekleştirmeyi planladığı “Ablukayı Kırma Cuması” gösterilerine karşı müdahale amacıyla ek askeri birlikleri Gazze sınırına çağırdığı haber verildi.

İçinde bulunduğumuz haftanın başından bu yana işgal güçlerinin 10 Filistinliyi şehit ettiği yüzlerce kişiyi de dönüş yürüyüşlerine katılmalarından dolayı yaraladığı ifade edildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü geçtiğimiz 30 Mart tarihinde Toprak Günü münasebetiyle başlatılmış ve beş ayrı dönüş çadırı kurularak bu çadırların çevresinde geniş çaplı katılımlarla sürdürülmüştü.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 09 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.