FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze halkı çelik duvara yenilmeyecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, birkaç devleti yerle bir edebilecek boyuttaki Furkan Savaşı’nda direnen Gazze’nin örülecek çelik duvar karşısında asla boyun eğmeyeceğini belirtti.

Gazze’de şehitleri ödüllendirmek için yapılan görkemli toplantıya katılan Dr. Ebu Zuhri şöyle dedi: “Furkan Savaşı’nın yıldönümünü ihya eden Hamas Hareketi elbette zafer kazanacaktır. Çünkü mensuplarını Kur’an ve Allah yolunda cihad sevgisiyle terbiye ediyor”.

Ebu Zuhri, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin ve Kudüs’e giden yol, direniş yoludur. Filistin’e ulaşmanın başka bir yolu yoktur. Onlar bir yıl önce Gazze’yi yerle bir etmek ve Hamas’ı tasfiye etmek için savaş açtılar. Savaştan sonra Gazze’den bir eser kalmayacağını düşünüyorlardı. Fakat Gazze direndi, direniyor ve nöbet tutmaya devam ediyor”.

Hamas sözcüsü, “Furkan Savaşı’nın birinci yıldönümünde Filistin halkı “Direnişten başka yolumuz yok ve Hamas ile beraberiz” diye haykırıyor. Hamas hareketi şu anda her Müslüman’ın kalbindedir” dedi.
Ebu Zuhri sözlerini şöyle bağladı: “Siyonistlere sesleniyorum. Sizler amaçlarınıza ulaşamadınız, başarısız oldunuz ve başarısız olmaya devam edeceksiniz. Yenildiniz, yine yenileceksiniz. Verdiği kurbanların sayısı ne olursa olsun ve ödediği bedel ne kadar ağır olursa olsun Hamas Hareketi eli tetikte yoluna devam edecektir”.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.