FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze halkı Cuma namazı sonrasında protesto gösterisi yaptı

İşgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde yaptığı saldırıda Kassam komutanlarından Neşet El-Kermi ile Me’mun En-Netişe’yi şehit etmeleri üzerine Gazze halkı bugün (08 Ekim Cuma) Cuma namazının ardından büyük bir protesto gösterisi yaptı.

Hamas’ın çağrısı üzerine Cuma namazının ardından binlerce Filistinli Gazze’nin değişik bölgelerinde cinayeti protesto etti.

Filistin direnişinin Siyonist işgal rejimini sarsacak misillemede bulunmasını isteyen Gazze halkı, başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’tan da işgale karşı kendini ve halkını savunması için direnişin üzerindeki baskıyı kaldırmasını istedi.

Hamas’ın yanında diğer direniş gruplarının bayraklarını da taşıyan Gazze halkı, Filistin direniş gruplarından işgale karşı birlik olmalarını istedi.

Siyonist işgal ordusu dün gece Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin Cebelu Cevher mahallesine yaptığı geniş çaplı operasyonda iki Kassam komutanını şehit ederken, ondan fazla Filistin vatandaşını da tutukladı.

Diğer taraftan El-Halil halkı şehit olan Me’mun En-Netişe’nin cenazesini El-Halil’deki Şehitler Mezarlığı’na defnederken, Neşet El-Kermi’nin cenazesini de vasiyeti üzerine doğum yeri olan Tulkerem’e götürüldü.

Görgü şahitleri cenazelerin hastaneden alınıp defnedilmelerine kadar Filistin plakları araçlara binen Şabak mensuplarının olayları yakından gözlediklerini, Abbas milislerinin de boyuna görüntü aldıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (55) içerik yüklenmiştir.