FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze halkı dünyanın en bilinçli toplumudur

Filistin Meclisi’ne bağlı İç Güvenlik Komisyonu Başkanı İsmail el-Eşkar, hiçbir yanlış düşünce ile yanlış vatanseverliği kabul etmeyeceklerini belirterek, Gazze halkının cihad sancağını yüceltme konusunda dünyanın en bilinçli toplumu olduğunu söyledi.

Bugün (15 Ağustos Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında el-Eşkar şöyle dedi: “Fikri ve ahlaki olarak sapmış olan akımların hasta akıllarındaki düşüncelerini Filistin halkına ve Filistin direnişine empoze etmelerine izin vermeyeceğiz”.

El-Eşkar, devamla şöyle dedi: “Bu tekfirci gruplar yalan yere İslam’a bağlı olduklarını söylüyorlar. Bu gruplar Gazze toplumunu bütün olarak tekfir ediyor. Tabi bu insanlar gökten zembille inmedi. Bunlardan çoğu maaşlarını Ramallah’taki gayri meşru yönetimden alan insanlardır”.

El-Eşkar yaptığı açıklamanın devamında meydana gelen olayın, Siyonist işgal hükümetinin Gazze’de yıkıcı faaliyette bulunan ve dış güçler tarafından desteklenen bazı grupların olduğunu iddia etmesinin ardından gerçekleşmesini manidar bulduklarını sözlerine ekledi.
Tekfircilerin eliyle Gazze’de sergilenmek istenen büyük bir komplonun varlığına dikkat çeken el-Eşkar, Filistin hükümet güçlerinin asilere teslim olmalarını istediği halde, asilerin buna silahla karşılık verdiklerini ve masum insanları öldürdüklerini belirterek, bunun üzerine hükümet güçlerinin de duruma hâkim olmak için müdahale etmek zorunda kaldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.