FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze hükümeti içerde ve dışarıda büyük zorluklarla karşılaştı

Başbakan İsmail Heniyye, yapılan seçimleri kazanan Hamas Hareketi’nin Fetih ile birlikte kurduğu birlik hükümetinde iktidarda olduğu halde muktedir olmadığını belirterek, başbakanı olduğu hükümetin hem içeride hem de dışarıda büyük zorluklarla karşılaştığını ifade etti.

Vakıflar Bakanlığı çalışanlarının ödül törenine katılan Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Birlik hükümetinde gerçek birliği sağlayacak ve ortak çalışma ortamını oluşturacak yönde başarı sağlamayı umuyorduk. Fakat bu hükümet başarılı olamadı. Fetih militanlarıyla ona bağlı çetelerin yaptığı sorumsuzlukların ardından Gazze’de yapılan müdahaleden sonra önemli ve kritik bir aşamadan geçtik. Bu aşamada bakanlıkların çalışmalarıyla misyonları konusunda çok ciddi değişiklikler yaptık”.

Vakıflar Bakanlığı’na doğru anlayışın yer etmesi için yaptığı çalışmalar ve hac ve umrede verdiği hizmet dolayısıyla müteşekkir olduklarını belirten Heniyye, bakanlığın özgürlük konusundaki çabalarını, savaşla birlikte meydana gelen yıkımın ardından camileri tekrar aktif hale getirmesini, Allah’ın kitabını hıfzetmek için düzenlediği programları takdir ettiklerini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.