FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze, işgal güçleri için gezinti yeri olmayacaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın genç liderlerinden Muşir El-Mısri, Siyonist işgalcinin Gazze Şeridi’ne yönelik tehditlerinin ve psikolojik savaşının kendilerini korkutamayacağını söyledi.

Müşir El-Mısri, “Gazze bugün daha güçlü ve herhangi bir saldırıda işgalci için gezinti yeri olmayacak. Gazze, işgalcinin tanklarından daha büyük ve iradesi kırılamayacak kadar kuvvetli” şeklinde konuştu.

Dün (1 Ocak Cumartesi) Es-Susi Camisi’nde cami şehitleri Yahya Diyab, Zeki Şahbir ve Bilal Debebe’nin anısına düzenlenen törende konuşan El-Mısri, “İşgalcinin tehditleri bizi yıldıramaz. Biz, şehitlerimizin yürüdüğü yoldan yürümeye devam edeceğiz. Söz veriyoruz ki, onların yolu bizim yolumuzdur. Şehitlerin ve esirlerin, Kudüs’ün ve Filistin’in haklarına ve sabitelerine bağlı kalacağız” dedi.

Gazze’nin direnişin etrafında kenetlenmiş bir şekilde kalacağını ve işgalciye unutamayacağı bir ders vereceğini belirten El-Mısri, “İsrail”i tanımayacaklarını ve Filistin topraklarının tamamı işgalden kurtuluncaya kadar direnişe devam edeceklerini ifade etti.

Bazılarının işgalcinin tankları üzerinde Gazze’ye dönmeye çalıştığına işaret eden El-Mısri, “Siyonistlerin tankları sırtında dönerek Gazze’yi baskıyla yöneteceğini sananlar aldanıyorlar. Hayalleri, direnişin etrafında kenetlenip bütünleşen Gazze’nin sert kayalarına çarpıp kırılacak” şeklinde konuştu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın düşmanı pusuda beklediğini söyleyen Hamas lideri, Yahudilerin korkak ve güçsüz olduğunu ve ancak duvarlarının ardından savaşabildiklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Temmuz 2021 (32) içerik yüklenmiştir.