FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi uluslararası listeye girdi

Gazze’deki İslam Üniversitesi’ne bağlı Tıp Fakültesi, tıp öğrencileri arasında paylaşım, karşılıklı öğrenci alma ve bilgi paylaşımını öngören ve merkezi Amerika’da bulunan Global Health Learning Opportunities (GHLO)’ya üye olan ilk Filistin tıp fakültesi oldu.

GHLO, ülkedeki Amerikan Tıp Fakülteleri Birliği (Association of Amerikan Medikal Schools/AAM) tarafından yönetiliyor.

Bu anlaşmaya 36 devletten 89 üniversite ile onlara bağlı hastaneler üye. Üye üniversitelerden on tanesi Amerikan üniversitesi. Anlaşma üye üniversitelerdeki öğrencilerin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmalarına, hastanelerin eğitim ve deneylerine katılmalarına olanak sağlıyor.

Bu kabul İslam Üniversitesi’ndeki öğrencilerin sayılı dünya üniversitelerini tanımalarına, oralardaki hastanelerde deneyim kazanmalarına, kullandıkları araç ve metotları öğrenmelerine, bilgi akışını takip etmelerine, kullanılan teknoloji ve programları öğrenmelerine fırsat verecek.

İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi uluslararası alanda daha önce de başarılara imza atmış ve uluslararası tıp sınavını yapma ruhsatını alan tek Filistin tıp fakültesi olmuştu. Merkezi Amerika’da bulunan Uluslararası Tıp Sınavları Teşkilatı uluslararası tıp sınavı (IFOM)’u düzenlemesi için İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne ruhsat vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.