FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze İslam Üniversitesi’nden Heniyye’ye fahri doktora

Gazze İslam Üniversitesi, üniversitenin 28. dönem mezunları için düzenlenen törende Filistin Hükümeti Başkanı İsmail Heniyye’ye fahri doktora ünvanı verdi.

Gazze İslam Üniversitesi mezunlarından olan Başbakan İsmail Heniyye’ye fahri doktora ünvanının hükümetinin eğitime verdiği önem dolayısıyla verildiği belirtildi.

İslam Üniversitesi Konseyi Başkanı Cemal El-Hudari, dün (25 Temmuz Cumartesi) düzenlenen törende, Başbakan İsmail Heniyye’ye fahri doktora ünvanıyla birlikte yüksek şeref madalyasının da verildiğini açıkladı.

Gazze İslam Üniversitesi Konseyi Başkanı Hudari, Başbakan İsmail Heniyye’nin üniversitelerinden mezun olduktan sonra Filistin halkının güvenini kazanarak başbakanlık makamına kadar yükseldiğini ve iki ayrı hükümette başbakanlık koltuğuna oturduğunu hatırlatarak, üniversite olarak Heniyye’yle gurur duyduklarını söyledi.

Hudari, çeşitli sivil ve resmi görevlerde Filistin halkına hizmet eden Gazze İslam Üniversitesi mezunlarının da Heniyye’yle övündüklerini belirtti.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye de kendisine verilen fahri doktora ünvanı dolayısıyla Gazze İslam Üniversitesi yönetimine teşekkür etti.

Başbakan Heniyye, kendisine verilen bu ödülü ve şeref madalyasını Filistin halkının şehitlerine, işgal zindanlarındaki esirlere, işgalcinin uçakları tarafından öldürülen çocuklara, evleri yıkılanlara ve başını sokacak bir yer arayan evsiz barksız ailelere bağışladığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.