AsyaFilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze kuşatması Arapların eliyle yapılan bir kuşatmadır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önemli liderlerinden Yahya Musa Mısırlı yetkililere seslenerek, işgal devletinin Gazze halkına karşı başlattığı barbar ve vahşi savaşı ve bu savaşın neden olduğu yıkımı yerinde görmesi için Umut Kafilesiyle ilgili aldığı kararı gözden geçirmesini istedi.

Yahya Musa, konuyla ilgili olarak bugün (25 Mayıs Pazartesi) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Mısırlı yetkililerin Umut Kafilesini engellemesi ve geçiş yapmasının önüne sürekli engeller çıkarması üzüntü vericidir. İnsan aklı, Mısır’ın yıllardır işgalden dolayı sıkıntı çeken Filistin halkına yönelik tutumuna şaşırıyor.”

Filistin halkının, işgale karşı direniş gösterebilmek için Mısır’dan destek istediğini, direnişi kucaklamasını beklediğini ve dayanak olmasını talep ettiğini belirten Musa, “Mısır ile diğer bazı Arap ülkelerinin daha önceki olumlu tutumlarına karşılık bugün direnişe karşı gösterdikleri olumsuz tavırdan dolayı gerçekten üzülüyoruz. Mısır’ın Filistin halkıyla direnişini destekleyen öncü misyonunu yeniden yüklenmesini istiyoruz” dedi.

Musa açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Filistin halkıyla gelen insanların Gazze halkı üzerindeki kuşatmayı kaldırma konusunda birçok Arap devletinden daha istekli olması üzüntü vericidir. Gazze’ye uygulanan kuşatma Amerika, işgal devleti ve Ortadoğu Dörtlüsü’’nün Arap ve Filistinlilerin eliyle yaptığı bir kuşatmadır.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.