AvrupaHaberler

Gazze kuşatması kaldırılmalıdır

Ortadoğu Dörtlüsü’nün özel temsilcisi eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, Filistin direniş gruplarının elinde bulunan esir Siyonist asker Gilad Şalit sorunu ile Filistin içi bölünme sorununun temel insani ihtiyaçların Gazze’ye ulaşmasına mani olmadığını belirtti.

Suudi Arabistan’ın El-Vatan gazetesine verdiği demeçte Blair şöyle dedi: “Şalit sorunu ve Filistin’deki iç bölünme mutlaka çözülmelidir. Fakat bu iki sorun devam etse de Gazze’ye ilaç ve gıdanın yanında elektrik, alt yapı ve inşaat malzemesinin girmesine izin verebiliriz”.

Blair daha sonra şöyle dedi: “Gazze’deki iş adamları burada meşru yollarla ticaret yapmak istiyorlar. Ama onlara bu şans verilmez ve meşru yollar kapatılırsa bu kez bu insanlar tüneller yoluyla gayri meşru yollarla ticaretlerini geliştirmek isteyeceklerdir”.
İşgal rejiminin bir sözcüsü gibi hareket eden Blair’in herkesin gördüğü ve uzun süredir dillendirdiği bir gerçeği yeni ifade etmesi, aslında işgal rejimiyle bu rejimin politikasını destekleyen Ortadoğu Dörtlüsü ve Avrupa ülkelerinin Gazze’ye karşı politikalarında başarısız olduklarını gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.