FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze kuşatması küreseldir, kaldırılması da küresel olacaktır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye Gazze kuşatmasının küresel olduğunu ve onu kaldırmanın da küresel olacağını belirterek, ümmetin bugün dört yıldır devam eden bu barbar ve zalim kuşatmayı delmek için gelen ve ümmetin atan kalbi durumundaki filo ile birlikte hareket ettiğini ifade etti.

Özgürlük Filosu’nu karşılamak için bugün (29 Mayıs Cumartesi) Gazze Limanı’nın açılışını yapan Başbakan İsmail Heniyye yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Denizin dalgaları arasında yol alan filo dünyadaki dost düşman bütün taraflara çok önemli bir mesaj veriyor ve “Uluslararası zalim bir kararla Gazze’ye uygulanan bu kuşatma yine uluslararası ama bu kez adil bir kararla kırılacaktır” diyor. Bu kararı da filoya binen kahraman ve onurlu insanlar temsil ediyor”.

Heniyye daha sonra şöyle dedi: “Bu kafile hilafet merkezinin bölgedeki stratejik bir değişime liderlik ettiğini gösteriyor. Bu değişimin özünde Siyonist projeden uzaklaşıp ümmet, Kudüs ve Aksa ile bütünleşme vardır”.

Filistin Başbakanı, “Filistin halkı haritadan silinmesi için her türlü saldırıya, vahşete ve felaketlere maruz kaldı. Fakat bu halk Kudüs ve Aksa emanetini taşıdığından hayatta kalma ve direnme noktasında çok güçlü olduğunu ispat etti. Küresel kuşatmaya, bir savaşa ve dâhili ihanete maruz kalan Gazze’nin iradesi kırılamadı” dedi.

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler tarihi bir dönüm noktasındayız. Bu dönüm noktası Gazze kuşatmasını tamamıyla kıracaktır. Ümmet dünkü ümmet değildir. Bugünkü ümmet Kudüs, Mescidi Aksa ve Siyonistlerle olan savaş konusunda daha bilinçlidir. Filistin halkına ve Gazze’ye karşı yapılan komploların boyutunu çok iyi kavramış durumda. Düşman hava ve karayı kapatınca özgürler için denizden başka bir yol kalmamıştı, onlar da bunu denediler”.

Heniyye, “Kafile buraya ulaşır ve kuşatmayı kırarsa – inşallah selametle ulaşır- bu onlar için, Gazze için Filistin davası için bir zafer olacaktır. Siyonistler engellerlerse bu kez yine zafer olacaktır. Çünkü bununla düşman dünya medya organları tarafından dünyaya deşifre edilecek ve bu kafileden sonra yeni kafileler tertiplenecektir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.