FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze kuşatmasını kaldırmak İslami bir sorumluluktur

Katar Emiri Şeyh Hamad bn. Halife Âl Sani dört yıldır Gazze’ye uygulanan ambargonun kaldırılmasının Müslümanların bir sorumluluğu olduğunu ifade etti.

Katar’ı ziyaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile birlikte Doha’da dün (05 Eylül Pazar) düzenlediği basın toplantısında, Gazze kuşatmasının kaldırılmasına verdikleri destekten dolayı İran ve Türkiye’ye teşekkür ettiklerini belirten Şeyh Halife, Müslüman halkların olumsuzluklardan uzaklaştırılarak güven ve huzur içinde yaşamalarını sağlamak gerektiğini dile getirdi.

Görüşmede iki ülkeyi ilgilendiren birçok meseleyi ele aldıklarını belirten Şeyh Halife şöyle devam etti: “Görüşmelerde başta Filistin meselesi olmak üzere birçok konuya değindik. Filistin meselesi bütün Müslümanların sorumlu olduğu bir meseledir.”

Şeyh Halife’den sonra söz alan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad da özetle şunları ifade etti: “Filistin davasını önemsiyoruz. Bizi fazlasıyla tedirgin ediyor. Buradaki halk kuşatma, sürgün, açlık ve soy kırımla karşı karşıyadır. Kimliği tamamıyla yok edilmek isteniyor ve yaşadığı bölgede kendisine ait bütün izler de silinmek isteniyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.