FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze polisi tatbikat yaptı

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti İçişleri Bakanlığı’na bağlı ulusal güvenlik güçleri dün (27 Ağustos Perşembe) Gazze’nin Salahuddin caddesinden Rafah sınır kapısına kadarki bölgede tatbikat yaptı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Siyonist işgal güçlerinin yeni bir saldırıda bulunması veya Gazze’de olağanüstü bir durumun hasıl olması durumunda ulusal güvenlik biriminin yapacağı görevle ilgili bir tatbikat yapıldı. Tatbikatta güvenlik güçleri Salahuddin Caddesi boyunca 40 ayrı noktada kontrolü sağladılar. Bu da bölgenin %70-80’inin kontrolü anlamına geliyor.”

Siyasi danışmanı, genel müfettiş ve ulusal güvenlik güçleri komutanı ile birlikte tatbikatı izleyen İçişleri Bakanı Fethi Hammad, Filistin-Mısır sınırındaki Tugayın merkezini ziyaret edip, tatbikata hayran kaldıklarını ifade etti.

Daha sonra Filistin-Mısır sınırında bulunan üçüncü tugayı da ziyaret eden İçişleri Bakanı, buradaki komutanlarla bir araya gelip, Ramazan ayı münasebetiyle subaylara konuşma yaptı. Konuşmasında Ramazan’ın faziletine değinen Bakan, sınırda nöbet tutanlarla Müslüman askerlerin Allah katındaki değerinden bahsederek, bu ayda Kur’an okumanın ehemmiyetine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.