FilistinHaberlerOrtadoğu

Gazze savaşı Furkan savaşıdır

Savaşın ve vahşetin 5. gününde Filistin halkına seslenen Başbakan İsmail Heniyye, Gazze’ye yapılan barbar savaşın “Furkan Savaşı” olacağını belirterek, sonrasının öncesinden çok farklı olacağını söyledi.

Başbakan Heniyye dün (31 Aralık Çarşamba) el-Aksa Televizyonu vasıtasıyla yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Gazze’ye açılan savaş, gerçek bir savaştır. Hiçbir ahlaki değere, ilke ve hukuka dayanmayan barbar bir savaştır. Yapılanların ne beşeri ne de semavi dinlerde, hukuk ve örflerde yeri var. Gazze savaşı, Filistin halkını hedef alan bir soykırım savaşıdır. Gazze’deki her şeyi hedef alan gerçek bir savaştır. Sivilleri bilinçli bir şekilde hedef alan bir savaştır. Bu savaşta her türlü silah deneniyor. Askerlerden önce siviller, yaşlılar, çocuklar ve hastalar hedef alındı. Tüm bunlara rağmen, iç cephe güçlü olmaya ve direnmeye devam ediyor. Gazze halkı, Allah’ın izniyle bu savaştan selametle, güven ve güçle çıkacaklar.”

Siyonistlerin bu savaşı Filistin halkını yok etmek, Filistin davasına darbe vurmak ve direniş projesini ortadan kaldırmak için başlattığını belirten Başbakan Heniyye şöyle devam etti: “Şunu ifade etmek isterim ki bu savaş; her ne kadar Siyonist işgalciler öyle iddia ediyorlarsa da sadece Hamas ve hükümete karşı değildir. Biz bundan şeref duyarız. Ancak savaş bütün Filistin halkına karşı, Filistin halkının direnişine, oluşturduğu kurumlara, alt yapıya, ortaya koyduğu iradeye karşı yapılmış bir savaştır. Bu savaş davasıyla birlikte Filistin halkını, bu halkın duruşunu ve geleceğini yıkmak için açılmış bir savaştır.”

Gazze’de iki farklı tablo olduğunu belirten Başbakan İsmail Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazze’de iki tablo var. Birinde; yıkım, vahşet, katliam, yangın, cesetler, yerle bir olmuş binalar var. Burada 400’den fazla şehitten ve 2000’den fazla yaralıdan bahsediyoruz. Bu tablo gerçekten bir vahşettir ve üzüntü vericidir. Fakat Gazze’de bir tablo daha var: O da; direniş, sebat, fedakârlık, kurban olmaya hazırlık ve ilk darbenin şokunu atlatma var. Halklarını ve davalarını korumak için direniş gösteren mücahitler var. Bu barbar ve vahşi savaşın 5. gününde direnişin ortaya koyduğu tablo galip geldi. Bu tablo yıkım ve katliam tablosuna; kanın kılıca; masum çocukların tonlarca patlayıcı atan çılgın savaş uçaklarına; Filistin halkı Gazze’nin balıkçı teknelerini yerle bir eden düşman savaş botlarına ve bu halktan daha fazla insanı öldürmek için sınırda izin bekleyen düşman tanklarına kesinlikle galip gelecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.